چرا از پیام رسان های ایرانی استفاده کنیم؟

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران امروزه افزایش بیاری داشته ات تا جایی که هم اکنون در برخی موارد رکورد شکن نیز بوده ایم!!! این حجم وسیع از کاربران که محدودیت سنی و جنسی در بین ایرانیان ندارند نیاز به ساماندهی های خاص خودشان را دارند.

در هر برهه ای از زمان یکی از نرم افزار های پیام رسان غیر ایرانی مورد توجه هموطنانمان قرار گرفته است و مدتی بعد به دلایلی مجبور شده اند برای آن نرم افزار مورد علاقه خود جایگزینی پیدا کنند و اینگونه بزرگترین کوچ های مجازی در ایران شکل گرفته است. طبیعتا بعد از این همه سال آزمون و خطا و تجربه کسب کردن، همه ی برنامه نویسان داخلی توانسته اند ذائقه کاربران ایرانی را به خوبی بشناسند و بهتر از خارجی ها، برای مردم ایران نرم افزارهای کارآمد و مورد پسند خلق کنند.

به هر حال استفاده از نرم افزارهای اجتماعی خارجی معایبی دارد که نمی شود از آن ها چشم پوشی کرد. همچنین سابق بر این نمونه های مشابه نرم افزارهای پیام رسان ساخت داخل از کیفیت هم ترازی با نمونه خارجی خود برخوردار نبودند و همین امر نا خودآگاه تولیدات داخلی در حوزه نرم افزار موبایلی را منزوی می ساخت.

اما امروز که هم سطح کیفیت و فراوانی نرم افزارهای پیام رسان داخلی به حد مطلوبی رسیده است فرصت آن شده که حد اقل آن هارا امتحان کنیم تا یک تصمیم خوب با احتساب همه جوانب را اخذ کرده باشیم.

علی الخصوص که در این روزها استفاده از نرم افزارهایی مانند تلگرام و اینستاگرام برای کاربران داخل ایران دچار محدودیت هایی شده است بد نیست که هموطنانمان سری به محصولاتی که دسترنج فرزندان ایران است بزنند و یک انتخاب منطقی و بدون جهت گیری سیاسی داشته باشند.

کانال های ویژه نوشته‌ها کانال های پربازدید نوشته‌ها

کانال

معرفی برترین کانال ها

» عضویت در کانال